Tisztelt Szülők!

 

Tájékoztatjuk a Kedves Szülőket, hogy 2023. szeptember 1-től a következő csoportszervezési változások lépnek életbe óvodánkban.

A szakmai körökben is megoszlanak az álláspontok az azonos életkorú (homogén) és a vegyes életkorú (heterogén) életkorú óvodai csoportok tekintetében. Számos tanulmány foglalkozik mindkettő hasznosságával. Tapasztalataink szerint azonban, a gyermekek személyiségének optimális fejlődése életkor szerinti homogén csoportban valósítható meg igazán. Az eltérő korosztályok (3 és 7 éves gyerekek) között már olyan nagy fejlődés- és érettségbeli különbség lehet, hogy maradék nélkül nem feltétlenül tud megvalósulni az ideális fejlődés. Valamelyik korosztály szükségletei, illetve egyéni vagy kiscsoportos fejlesztési lehetőségei időnként háttérbe szorulnak. Az elmúlt évek tapasztalati alapján azt állapítottuk meg, hogy nagyon eltávolodtak a vegyes korcsoportú csoporton belül az egyes korcsoporthoz tartozó gyermekek igényei, fejlesztési szükségletei. Annak érdekében, hogy a településünkön hosszabb távon bekövetkezett demográfiai változásokra reagálni tudjunk, és minél több figyelem juthasson az egyes korcsoportokhoz tartozó gyermekekre, egyéni szükségleteik minél szélesebb körben kielégítésre kerülhessenek, szükségesnek látjuk intézményünk belső átszervezését.

Ezért a szakmai szempontok figyelembevételével az a vezetői döntés született, hogy 2023. szeptembertől azonos életkorú csoportokat indít.  Szervezünk egy kiscsoportot, egy középső csoportot és egy nagycsoportot. Emellett a három csoport mellett a gyermeklétszámból adódóan szükségszerűen marad egy vegyes életkorú csoportunk is.

  • Kiscsoport: Tulipán csoport

Pedagógusok: Bakné Szabó Zsuzsanna, Tóthné Buzási Olga

  • Középső csoport: Maci csoport:

Pedagógusok: Berczeliné Tóth Éva, Pintér-Jámbor Viktória

  • Nagycsoport: Katica csoport:

Pedagógusok: Vassné Farkas Krisztina, Takács Gabriella

  • Vegyes csoport: Nyuszi csoport

Pedagógusok: Szántóné Kerlang Krisztina, Gaszlerné Simon Irén

Megértő támogatásukat ezúton köszönjük! A fenti átszervezéssel kapcsolatos bármilyen kérdés esetén kérjük az intézményvezetőt keressék személyesen vagy telefonon!

 

Viziné Tibai Ildikó

intézményvezető

Az oldal HTTP-sütiket használ a jobb működésért.
Cookies settings
Rendben
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Melyek azok a személyes adatok, amiket gyűjtünk és milyen céllal gyűjtjük ezeket

Hozzászólások

Az oldalon a hozzászólások ki vannak kapcsolva.

Más honlapokról származó beágyazott tartalmak

A honlapon elérhető bejegyzések külső forrásból származó beágyazott tartalmakat (pl. videók, képek, cikkek stb.) használhatnak. A külső forrásból származó beágyazott tartalmak pontosan úgy viselkednek, mintha meglátogattunk volna egy másik honlapot. Ezek a webhelyek lehetséges, hogy adatot gyűjtenek a látogatókról, sütiket vagy harmadik féltől származó követőkódot használnak, figyelik a beágyazott tartalommal kapcsolatos felhasználói viselkedést, ha rendelkezünk felhasználói fiókkal és be vagyunk jelentkezve az oldalra.

Felhasználói adatok

Felhasználói személyes adatokat az oldal nem gyűjt, az oldal látogatásáról csak statisztikai adatokat tárol a rendszer.

Kapcsolati adatok

Az oldallal kapcsolatosan az Impresszum oldalon megadott elérhetőségeken tehetnek fel kérdéseket.

Save settings
Cookies settings